Centrum prasowe

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem

Szanowni Pacjenci, uprzejmie informujemy, że od dnia 1 października 2017 r. w Szpitalu św. Rafała prowadzimy leczenie Zwyrodnienia Plamki Żółtej Związanego z Wiekiem (AMD). Świadczenia medyczne są realizowane w ramach Programu Lekowego refundowanego przez NFZ. Zapraszamy Pacjentów dotkniętych schorzeniem ze skierowaniem na badania.

Kwalifikacje do Programu przeprowadzają:

Press conference - a summary of the activities of the St. Raphael Hospital in 2015.

On Wednesday, 3 February 2016 were held a press conference with the regional consultant in  emergency medicine and representatives of the St. Raphael Hospital in Krakow. During the meeting, the functioning of the institution in 2015 was discussed. Furthermore, the need to extend  competence  and  to create Emergency Department was highlighted.

„Zdrowie Intymne Kobiety – o tym się (nie) mówi” | Gazeta Wyborcza Warsaw Press

Zdrowie Intymne Kobiety – o tym się (nie) mówi” – problemy nietrzymania moczu i obniżenia narządów miednicy mniejszej dotyczą statystycznie co trzeciej Polki - wywiad z prof. Marcinem Jóźwikiem (konsultantem medycznym) oraz dr Pawłem Szymanowskim (Ordynatorem) Oddziału Szpitala Św. Rafała w Krakowie.

Neuromonitoring w Szpitalu św. Rafała

Szpital św. Rafała został pierwszym prywatnym szpitalem w województwie Małopolskim, w którym wykorzystywany jest system śródoperacyjnego monitorowania nerwów. Jego zastosowanie umożliwia precyzyjną lokalizację nerwów krtaniowych, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka powikłań związanych m.in. z operacjami tarczycy.

Scanmed Multimedis dołączyła do Global Compact

Grupa Scanmed Multimedis  dołączyła do  Global Compact – inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, dedykowanej tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu i budowie społeczeństwa obywatelskiego. W tym momencie Global Compact skupia 9000 firm i organizacji z całego świata. Scanmed Multimedis jest pierwszą polską firmą sektora medycznego, która została przyjęta do tej organizacji.

 

Szpital św. Rafała patronem Europejskiego Kursu Neurochirurgicznego EANS

W dniach 24.02 – 1.03 w Krakowie odbędzie się Europejski Kurs Neurochirurgiczny, organizowany przez  Europejski Związek Towarzystw Neurochirurgicznych (EANS). Kraków został wyróżniony i wybrany przez EANS jako jedno z 12 miast Europy na stałe miejsce, gdzie kurs będzie odbywał się cyklicznie, co kilka lat. Polskim przedstawicielem z ramienia Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów jest dr hab. med. Ryszard Czepko, neurochirurg ze Szpitala św. Rafała.

Odzyskana Kobiecość w Szpitalu św. Rafała

Już od 21 lutego w Galerii Sztuki Szpitala św. Rafała w Krakowie otwarta będzie wystawa „Odzyskana kobiecość”. Prezentowane zdjęcia, których autorką jest Terry Lorant pokazują sylwetki 21 kobiet po zabiegu rekonstrukcji piersi. Do każdego zdjęcia dołączona jest historia bohaterki. Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. 

 

Scanmed: nowoczesna operacji w Szpitalu św. Rafała

Zespół neurochirurgów Szpitala Św. Rafała pod kierunkiem dr Mariusza Banacha, przeprowadził pierwszą operację przezskórnej stabilizacji kręgosłupa lędźwiowo-piersiowego w Krakowie. Szpital jest pierwszym krakowskim ośrodkiem medycznym leczącym urazy kręgosłupa tą techniką.

 

Scanmed S.A zabezpiecza zawody Puchar Świata w Skokach Narciarskich

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce odbędą się w dniach 9.01 (w Wiśle) oraz 11-12.01 (w Zakopanem). Zespół medyczny Grupy Scanmed będzie czuwał nad bezpieczeństwem uczestników obu zawodów.

Scanmed Multimedis zabezpiecza Mistrzostwach Polski w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej

Już w najbliższy weekend (1-2.09) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince  odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwach Polski w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej na Igelicie. Po raz trzeci w historii impreza będzie miała miejsce w Wiśle. Zespół medyczny Scanmed Multimedis będzie czuwał nad bezpieczeństwem uczestników obu konkursów.