Media o nas

Centrum Leczenia Urazów i Rekonstrukcji Stawów Szpitala Św. Rafała

Karolina Riemen-Żerebecka wraca do zdrowia. Znamy szczegóły wypadku

Czekaliśmy aż 1,5 godziny na helikopter. Karolina ze stoku została przewieziona do punktu medycznego toboganem, kilometr z głową w dół, po muldach - powiedział w rozmowie z Interią Tomasz Żerebecki, mąż i trener Karoliny Riemen-Żerebeckiej, która niespełna miesiąc temu miała koszmarny wypadek na treningu skicrossu przed mistrzostwami świata w Sierra Nevada. Na szczęście reprezentantka Polski wraca do zdrowia i wszystko wskazuje na to, że wróci do pełnej sprawności.

Karolina Riemen- Żerebecka : jestem zmęczona, ale czuję się coraz lepiej

Od blisko tygodnia Karolina Riemen-Żerebecka przebywa w Polsce. Początkowo polska narciarka, która miała bardzo poważny wypadek na treningu ski crossu przed mistrzostwami świata w narciarstwie dowolnym w Sierra Nevada, prowadzona była przez lekarzy w Granadzie. Zakopianka, która przez wiele dni znajdowała się stanie śpiączki farmakologicznej, po powrocie do Polski przebywała najpierw w jednej z warszawskich klinik, a obecnie leczona jest w Szpitalu Świętego Rafała w Krakowie.

Laparoskopem w raka | Gazeta Wyborcza strona 3

Wykrycie i lecznenie nowotworów narządów płciowych lub miejsc intymnych stanowi dla kobiety ogromny stres.

 

Złote Godło Najwyższa Jakość 2015 dla Grupy Medycznej Scanmed | forumbiznesu.pl/

Lider na rynku medycznym w Polsce nagrodzony. Grupa Scanmed zdobyła Złote Godło w programie Najwyższa Jakość – Quality International za kompleksowe usługi leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego w zakresie ginekologii.

czytaj więcej >>

Nietrzymanie moczu - problem kobiet

Nietrzymanie moczu (NTM) to jeden z najbardziej wstydliwych kobiecych problemów. W Polsce aż 1/3 populacji kobiet cierpi na to schorzenie, do lekarza trafiają jednak tylko nieliczne panie. Nawet jeśli chora przezwycięży wstyd i uda się do specjalisty, najczęściej jest odsyłana pomiędzy ginekologiem a urologiem, co zwiększa jej dyskomfort i powoduje zniechęcenie. Tymczasem ponad 90% pacjentek można w pełni wyleczyć. 

 

Zdrowie intymne - spotkanie

Scanmed Szpital św. Rafała w ramach akcji „Zdrowie Intymne Kobiety" we współpracy z zespołem ginekologów oraz Polskim Towarzystwem Uroginekologicznym zaprasza mieszkanki Krakowa na cykl bezpłatnych prelekcji poświęconych profilaktyce zdrowia kobiet.

źródło: http://krakow.pl/aktualnosci/187641,29,komunikat,zdrowie_intymne_-_spotkanie.html

Kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą"

W konferencji prasowej promującej akcję uczestniczyli: Emil Żak (pomysłodawca projektu, CEO & Co-Founder, Ecologic), Stanisław Szymanik (ordynator oddziału ortopedii i traumatologii, Szpital św.Rafała).

źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/36667/

Scanmed: bezpłatne badania okulistyczne dla dzieci

Szpital św. Rafała w Krakowie organizuje akcję profilaktyczną skierowaną do najmłodszych pacjentów.

źródło: http://www.medycynaprywatna.pl/scanmed-bezpatne-badania-okulistyczne-dla-dzieci

Pierwsza w Polsce laparoskopowo-pochwowa rekonstrukcja dna miednicy

7 marca 2015 roku zespół uroginekologów Szpitala św. Rafała w Krakowie po raz pierwszy w Polsce przeprowadził łączoną laparoskopowo-pochwową rekonstrukcję dna miednicy!

źródło: http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/wiadomosci/wydarzenia/327141,Pierwsza-w-Polsce-laparoskopowopochwowa-rekonstrukcja-dna-miednicy.html