Media o nas

Laparoskopem w raka | Gazeta Wyborcza strona 3

Wykrycie i lecznenie nowotworów narządów płciowych lub miejsc intymnych stanowi dla kobiety ogromny stres.

 

Złote Godło Najwyższa Jakość 2015 dla Grupy Medycznej Scanmed | forumbiznesu.pl/

Lider na rynku medycznym w Polsce nagrodzony. Grupa Scanmed zdobyła Złote Godło w programie Najwyższa Jakość – Quality International za kompleksowe usługi leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego w zakresie ginekologii.

czytaj więcej >>

Nietrzymanie moczu - problem kobiet

Nietrzymanie moczu (NTM) to jeden z najbardziej wstydliwych kobiecych problemów. W Polsce aż 1/3 populacji kobiet cierpi na to schorzenie, do lekarza trafiają jednak tylko nieliczne panie. Nawet jeśli chora przezwycięży wstyd i uda się do specjalisty, najczęściej jest odsyłana pomiędzy ginekologiem a urologiem, co zwiększa jej dyskomfort i powoduje zniechęcenie. Tymczasem ponad 90% pacjentek można w pełni wyleczyć. 

 

Zdrowie intymne - spotkanie

Scanmed Szpital św. Rafała w ramach akcji „Zdrowie Intymne Kobiety" we współpracy z zespołem ginekologów oraz Polskim Towarzystwem Uroginekologicznym zaprasza mieszkanki Krakowa na cykl bezpłatnych prelekcji poświęconych profilaktyce zdrowia kobiet.

źródło: http://krakow.pl/aktualnosci/187641,29,komunikat,zdrowie_intymne_-_spotkanie.html

Kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą"

W konferencji prasowej promującej akcję uczestniczyli: Emil Żak (pomysłodawca projektu, CEO & Co-Founder, Ecologic), Stanisław Szymanik (ordynator oddziału ortopedii i traumatologii, Szpital św.Rafała).

źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/36667/

Scanmed: bezpłatne badania okulistyczne dla dzieci

Szpital św. Rafała w Krakowie organizuje akcję profilaktyczną skierowaną do najmłodszych pacjentów.

źródło: http://www.medycynaprywatna.pl/scanmed-bezpatne-badania-okulistyczne-dla-dzieci

Pierwsza w Polsce laparoskopowo-pochwowa rekonstrukcja dna miednicy

7 marca 2015 roku zespół uroginekologów Szpitala św. Rafała w Krakowie po raz pierwszy w Polsce przeprowadził łączoną laparoskopowo-pochwową rekonstrukcję dna miednicy!

źródło: http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/wiadomosci/wydarzenia/327141,Pierwsza-w-Polsce-laparoskopowopochwowa-rekonstrukcja-dna-miednicy.html

Justyna Kowalczyk już po operacji kolana. „Połowa sztafety narciarskiej się remontuje”

Justyna Kowalczyk przeszła w czwartek w Krakowie operację kolana. Po tym jak tydzień temu zakończyła sezon sprintem w Drammen, okazało się, że zabieg będzie konieczny. Narciarka o zabiegu poinformowała na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

źródło: http://www.tvp.info/19327887/justyna-kowalczyk-juz-po-operacji-kolana-polowa-sztafety-narciarskiej-sie-remontuje

Niespodziewana operacja Justyny Kowalczyk

Jstyna Kowalczyk poinformowała w czwartek na portalu społecznościowym, że poddała się operacji kolana. Zabieg odbył się w krakowskim szpitalu Św. Rafała. Poza najlepszą polską biegaczką zabieg kontuzjowanej stopy przeszła również inna zawodniczka - Ewelina Marcisz, która wspólnie z Kowalczyk startowała w ostatnich mistrzostwach świata w sztafecie. Teraz obie panie spotkały się w szpitalnej sali.

więcej: http://wpolityce.pl/

Nowatorska operacja ginekologiczna w Krakowie

Zespół uroginekologów ze Szpitala św. Rafała w Krakowie przeprowadził łączoną laparoskopowo-pochwową rekonstrukcję dna miednicy z wykorzystaniem specjalnego implantu opracowanego w Niemczech.

źródło: http://portalemedyczne.pl/3712/2656/nowatorska-operacja-ginekologiczna-w-krakowie/