Poradnia Neurologiczna

Poradnia Neurologiczna Szpitala św. Rafała świadczy kompleksową opiekę w zakresie neurologii mając w ofercie zarówno Poradnię Neurologii dla dorosłych jak również Poradnię Neurologii Dziecięcej.  To kompleksowa pomoc medyczna w zakresie dolegliwości ze strony układu nerwowego.

W ramach Poradni Neurologicznej  oferujemy konsultacje i badania diagnostyczne  (tomografia komputerowa, RTG, EEG, EMG, badanie laboratoryjne w tym monitorowanie poziomu leków).
Szczególną ofertę kierujemu do pacjentów z padaczką. Mamy możliwośc wykonywania badań EEG dla osób w każdym wieku - od noworodków, niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym również w godzinach nocnych. / Pracownia EEG Szpitala Sw Rafała wyposażona jest w najnowszej generacji Aparat cyfrowy ELMIKO z głowicą 42 kanałową i możliwością rejestracji VIDEO /
 

Dowiedz się więcej :

 
Mózg ludzki steruje całym naszym organizmem i zachowaniem. Warto pamiętać o tym, że pracuje nieustannie od okresu płodowego do ostatniego dnia życia człowieka - również w nocy, kiedy śpimy. Pracownia Video EEG to miejsce gdzie można wykonać badanie pracy mózgu, które pozwoli nam sprawdzić, czy funkcjonuje on prawidłowo.
 
Najczęściej osoby dorosłe zgłaszają się do Poradni Neurologicznej  po urazach głowy, z bólami głowy, zawrotami głowy, po utracie przytomności, z zaburzeniami koncentracji, zaburzeniami pamięci.
Zaburzeniom pamięci i chorobom zwyrodnieniowym mózgu poświęcamy szczególne miejsce wykonując różnego rodzaju testy i badania diagnostyczne pod kątem choroby Alzheimera czy innego rodzaju otępień.
 
Zwykle z upływem czasu, pracą przy biurku, jazdą samochodem, wielogodzinnym patrzeniem w monitor, dopadają nas dolegliwości bólowe w kręgosłupie. Gdzieś zaczyna pobolewać, ogranicza nas ból, czasami nie pozwala spać. Pojawiają się drętwienia kończyn, mrowienia, zaburzenia czucia.
Wtedy również pomocny jest neurolog. A z racji możliwości wykonania badań  oraz rehabilitacji w świetnie wyposażonych wnętrzach Szpitala sw Rafała jest to leczenie przyspieszone.
 
Dzieci w wieku szkolnym to zwykle zaburzenia rozwoju umiejętności szkolnych,  problemy emocjonalne, lękowe, zaburzenia zachowania, fobie szkolne, tiki, jąkanie.
Również dzieci po urazach głowy, z bólami głowy, po utracie przytomności.
Dużą grupę pacjentów do 20 roku życia stanowią  pacjenci z padaczką.
Trafiają do nas dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, z mózgowym porażeniem dziecięcym, upośledzeniem umysłowym, różnymi zaburzeniami genetycznymi.
 
Dla niemowląt do 1 roku życia prowadzimy nadzór pod kątem prawidłowego rozwoju neurologicznego. Wszelkiego rodzaju opóźnienia w tym okresie mają duże znaczenie i powinny być monitorowane w systematycznych cyklach.
 
W Poradni  wykonujemy także badania okresowe celem kwalifikacji do uprawiania różnego rodzaju zawodów.
Dotyczy to również niektórych dyscyplin sportowych jak sztuki walki, nurkowanie, wspinaczka, czy licencja pilota.
 
LekarzPon.Wt.Śr.Czw.Pt.Sob.